Мекотели може да бъде забавление за всеки



Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Најнапредните цефалоподни мекотели - октоподи, лигњи и сипи - се гостат со сè, од риби до ракови до нивните колеги без'рбетници; октоподите, особено, имаат ужасни манири на трпеза, вбризгувајќи го својот плен со меко тело со отров или дупчат дупки во лушпите на бивалвите и ја цицаат нивната вкусна содржина.

Черупките биват турбоспирални и планиспирални, дясно и ляво завити. При някои черупките са с формата на калпаче. Вътрешните стени образуват стълбче с отвор – пъп. При някои черупката има и капаче. Черупката се образува още в ларвния стадий.

Някои водят придънен начин на живот като използват естествени отвори и цепнатини между камъните и коралите, за да се крият.

Исхрана:  Претежно тревопасни животни, освен цефалоподите кои се сештојади

Виждането на нови лезии на мекотели означава, че сте влезли в контакт с някой (или нещо), който има вируса, и ще трябва да започнете процеса на възстановяване отначало.

Нервната система е силно развита. Състои се от мозък и периферна част.

Защо тогава ни напомнят за нас самите? Текст: Оливия Джъдсън; Снимки: Дейвид Лийтшуагър Галерия

В допълнение, устата е заобиколена от силни възбудени челюсти с дъга (дълга еластична лента с множество карамфил) и прилича на папагал във формата на клюна, размерите му варират в зависимост от размера на мекотели.

Можете да развиете тези малки подутини навсякъде по тялото си, но те може да са по-чести на вашето:

Покриването на вашите лезии, когато е възможно, може да помогне за предотвратяване на предаването на вируса на други хора и други части на тялото ви.

Мекотелите можеби се најтешката животинска мекотели група за просечниот човек да ги завитка рацете околу себе: оваа фамилија на безрбетници вклучува суштества кои се многу различни по изглед и однесување како полжави, школки и сипи.

В задното черво се отваря и каналът на мастилената торбичка, която е изпълнена с тъмен пигмент. С негова помощ животното изпуска „тъмна завеса“, с която се предпазва от неприятели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *